Ďakujeme Novojavorivsk, dovidenia v Debrecíne

13.02.2017
Uverejnil: Peter
Prečítané: 2860x

V nedeľu večer skončilo v Novojavorivsku 3. kolo Karpatskej mládežníckej hokejovej ligy. 

Šesť účastníkov Ligy tu v priebehu troch dní odohralo 15 zápasov. Najlepšie si počínali domáce "Halycké Levy", ktoré rovnako ako v predchádzajúcich dvoch kolách nenašli premožiteľa. Aj keď už súperom nenastriľali toľko gólov ako v úvodných kolách, ich dominancia v súťaži je zjavná. Momentálne sú na čele tabuľky so 14 bodovým náskokom pred druhými Michalovcami. Mladí Michalovčania prehrali v Novojavorivsku len raz, práve s domácimi Levami. V dôležitom súboji s priamym konkurentom o druhé miesto, tímom Sanoku, zvíťazili v kvalitnom zápase 5:4. Sanok zaváhal aj v zápase s Trebišovom (0:3) a tak je v tabuľke momentálne na tretej priečke. Na Michalovce strácajú Niedzwiadki 4 body.

Poradie sa menilo aj v dolnej polovici tabuľky. MŠKM TREBIŠOV sa dostal na štvrtú priečku, kde vymenil maďarský DebMis Select. Hokejisti maďarského tímu zanechali v Novojavorivsku dobrý dojem aj napriek tomu, že nezískali ani bod. V štyroch zápasoch prehrali len o jeden gól a v záverečnom súboji odolávali domácim Levom až do konca (1:3). Zlepšenú hru predviedli aj Gladiátori z rumunského mesta Galati. V treťom kole získali 6 bodov za víťazstva s tímami Trebišova a DebMis. V tabuľke im stále patrí posledná priečka, bodovo sa však dotiahli na mladých maďarov.

Najlepším strelcom tretieho ligového kola sa stal Vladyslav Braha, ktorý strelil 5 gólov. Rovnaký počet gólov vsietil aj Szymon Dobosz (Niedzwiadki Sanok). Cena pre Najlepšieho strelca ligového kola však putovala do rúk ukrajinského "bombardéra" zásluhou vyššieho počtu gólových prihrávok. Z rovnakej ceny sa tešil aj v druhom kole v poľskom Sanoku a právom mu patrí prvé miesto v priebežnom poradí najlepších strelcov Ligy. 

Veľká vďaka patrí domácim usporiadateľom, ktorí pripravili skvelé podujatie. O kvalitnej propagácii podujatia svedčí prítomnosť viacerých osobností z politického, či spoločenského života regiónu. Svojou účasťou nás prekvapil tiež prezident hokejového klubu Donbass Doneck, Borys Kolesnikov. Potešil nás aj záujem miestnych médii ako aj domácich fanúšikov, ktorí zapĺňali halu predovšetkým na zápasoch domáceho tímu. Reportáž športového portálu Xsport z tretieho kola Karpatskej mládežníckej hokejovej ligy si môžete pozrieť na http://xsport.ua/

"Čerešničkou na torte" boli priame prenosy zo zápasov doplnené o rozhovory s trénermi a hráčmi v "press zóne". Prenosy zo zápasov, či už priamo, alebo zo záznamu videlo doteraz takmer 6300 priaznivcov Karpatskej mládežníckej hokejovej ligy. 

Ešte raz veľké ĎAKUJEME do Novojavorivska a DOVIDENIA v Debrecíne, ktorý nás privíta na záverečnom kole sezóny 2016/2017.

Autor použitých fotografií: Evgeny Kraws

 

Hore