Ostáva už len jeden deň!

30.03.2017
Uverejnil: Peter
Prečítané: 3030x

Už zajtra poobede odštartuje v maďarskom Debrecíne úvodnými troma zápasmi záverečné kolo Karpatskej mládežníckej hokejovej ligy v sezóne 2016/2017. Počas troch dní odohrajú účastníci Ligy zostávajúcich 15 zápasov. O čo sa v nich ešte bude hrať? 

Dovolíme si tvrdiť, že o víťazovi Ligy je už rozhodnuté. Pri náskoku, ktorý majú v tabuľke "Halycké Levy" pred druhými Michalovcami by museli v Debrecíne prehrať všetkých 5 zápasov a naopak Michalovčania by museli získať plný počet bodov. Michalovčanom by sa tento "husársky" kúsok mohol podariť, ale je málo pravdepodobné, že Levy pri svojej doterajšej dominancii nezískajú v záverečnom kole ani bod. 

Zaujímavejšia je situácia v boji o celkové druhé miesto. Poľský Sanok stráca v tabuľke na Michalovce 4 body a teda už nemá situáciu len vo svojich rukách. Napriek tomu môžeme predpokladať, že mladé Niedzwiadki ešte boj o druhé miesto nevzdali. Ich cesta na "strieborný olymp" vedie cez víťazstvo vo vzájomnom zápase. Ale aj v prípade, že sa im to padarí musia čakať na ďalšie zakopnutie Michaloviec a sami si už nemôžu dovoliť ďalšiu bodovú stratu. Ich vzájomný zápas je naplánovaný na nedeľu ráno a dovtedy už možno bude situácia jasnejšia.

Zamotané je to aj na opačnom konci tabuľky. Najlepšiu východiskovú pozíciu na udržanie aktuálnej pozície má MŠKM TREBIŠOV. Momentálne je na štvrtej priečke s 5 bodovým náskokom pred dvojicou prenasledovateľov, DebMis Salect a Gladiátori z Galati majú zhodne po 9 bodov. Je pravdepodobné, že o "čiernom Petrovi" v podobe nelichotivého posledného miesta v konečnej tabuľke sa rozhodne v ich vzájomnom zápase. Zaujímavé bude sledovať ako sa s absenciou dvoch kľúčových hráčov (účasť na MS U18 div. II skupina A) vysporiada rumunský tím. V pozmenenej zostave sa predstaví aj "domáci" DebMis Select, keďže niektorí jeho hráči si budú v čase posledného kola CJHL plniť povinnosti vo svojom materskom klube, Miskolci Jégesmedvék. 

Napínavý bude tiež súboj o najlepšieho strelca ligy ako aj o jej najproduktívnejšieho hráča. Podľa aktuálneho poradia by sa o tieto ocenenia mali podeliť spoluhráči z najproduktívnejšieho útoku ligy, Vladyslav Braha a Yevhenii Abadzhian. V tabuľke ligových kanonierov má náskok dvoch gólov Vladyslav, ktorý zaťažil konto súperových brankárov 18 gólmi. Tretím medzi strelcami je po úvodných troch kolách Alex Vargaeštók z MŠKM TREBIŠOV.

V kanadskom bodovaní je to medzi Vladyslavom a Yevheniim ešte vyrovnanejšie, keď obaja majú zhodne po 28 bodov. Spoločnosť im v elitnej trojici Ligy robí ich spoluhráč z útoku Oleksandr Plokhothnik, ktorý má na svojom konte 20 bodov.

TOP 5 otázok záverečného kola:

1. Dokáže niekto poraziť zatiaľ nezdolané "Levy" z Novojavorivska?
2. Kto obsadí v konečnej tabuľke druhé miesto?
3. Potvrdia Gladiátori narastajúcu výkonnosť, keď v predchádzajúcich troch kolách získali postupne 0, 3 a 6 bodov?
4. Kto z dvojice Vladyslav Braha a Yevhenii Abadzhian získa trofej pre najlepšieho strelca CJHL?
5. Dokážu zápasy CJHL v Debrecíne prilákať na tribúny viac divákov ako tomu bolo v ukrajinskom Novojavorivsku?

 

Hore