U14 UKRAINIAN QUALIFICATION

23.02.2021
Uverejnil: cjhl
Prečítané: 639x

FINAL ROUND STARTS TOMORROW

Ak si chcete prečítať tento text v slovenskom jazyku, kliknite SEM

11 teams participated in U14 Ukrainian Qualification. Teams were divided into two groups. Two rounds were played inside both groups and 3 best teams from each group will meet in Ukrainian Final in Kharkov, on February 24-26. Teams nominated to Final tournament: Sokil-2007 (Kyiv), Dneprovske Jastreby (Dnipro), Kryzhynka -2008 (Kyiv), SDUSSHOR-2007 (Kharkiv), Kryzhynka -2007 (Kyiv), Sokil-2008 (Kyiv)

GROUP A

Kryvbass-2008 (Kryvyi Rig)
Morski Vovky (Odessa)
Kryzhynka-2008 (Kyiv)
Sokil-2007 (Kyiv)
Shershni (Boguslav)
Dneprovske Jastreby (Dnipro)

GROUP B

Kryzhynka-2007 (Kyiv)
Sokil-2008 (Kyiv)
Kremenchuk (Kremenchuk)
SDUSSHOR-2007 (Kharkiv)
Halytsky Levy (Novoyavorivsk)

1. ROUND RESULTS - GROUP A (Bila Tserkva, 4.- 7. December 2020)

Sokil-2007 (Kyiv) - Dneprovske Jastreby (Dnipro)     2:0
Kryzhynka-2008 (Kyiv) - Shershni (Boguslav)     3:2
Morski Vovky (Odessa) - Kryvbass-2008 (Kryvyi Rig)     5:1
Sokil-2007 (Kyiv) - Kryzhynka-2008 (Kyiv)     3:4
Dneprovske Jastreby (Dnipro) - Morski Vovky (Odessa)     1:3   
Shershni (Boguslav) - Kryvbass-2008 (Kryvyi Rig)     6:1
Sokil-2007 (Kyiv) - Shershni (Boguslav)     4:1
Dneprovske Jastreby (Dnipro) - Kryzhynka-2008 (Kyiv)     4:0
Morski Vovky (Odessa) - Shershni (Boguslav)     1:4
Sokil-2007 (Kyiv) - Kryvbass-2008 (Kryvyi Rig)     7:1
Shershni (Boguslav) - Dneprovske Jastreby (Dnipro)     1:3
Kryzhynka-2008 (Kyiv) - Morski Vovky (Odessa)     4:3
Dneprovske Jastreby (Dnipro) - Kryvbass-2008 (Kryvyi Rig)     8:0
Morski Vovky (Odessa) - Sokil-2007 (Kyiv)     1:4
Kryvbass-2008 (Kryvyi Rig) - Kryzhynka-2008 (Kyiv)     5:6 ps

2. ROUND RESULTS - GROUP A (Kyiv, 19.- 20. December 2020)

Sokil-2007 (Kyiv) - Dneprovske Jastreby (Dnipro)     3:1     
Kryzhynka-2008 (Kyiv) - Shershni (Boguslav)     2:3
Morski Vovky (Odessa) - Kryvbass-2008 (Kryvyi Rig)     5:0 (loss by default)      
Sokil-2007 (Kyiv) - Kryzhynka -2008 (Kyiv)     0:3    
Dneprovske Jastreby (Dnipro) - Morski Vovky (Odessa)     6:1     
Shershni (Boguslav) - Kryvbass-2008 (Kryvyi Rig)     5:0 (loss by default)     
Sokil-2007 (Kyiv) - Shershni (Boguslav)     2:1    
Dneprovske Jastreby (Dnipro) - Kryzhynka-2008 (Kyiv)     7:1    
Morski Vovky (Odessa) - Shershni (Boguslav)     5:4
Sokil-2007 (Kyiv) - Kryvbass-2008 (Kryvyi Rig)     5:0 (loss by default)    
Shershni (Boguslav) - Dneprovske Jastreby (Dnipro)     1:2 ps    
Kryzhynka-2008 (Kyiv) - Morski Vovky (Odessa)     1:3    
Dneprovske Jastreby (Dnipro) - Kryvbass-2008 (Kryvyi Rig)     5:0 (loss by default)    
Morski Vovky (Odessa) - Sokil-2007 (Kyiv)     3:4 ps    
Kryvbass-2008 (Kryvyi Rig) - Kryzhynka-2008 (Kyiv)     0:5 (loss by default)

FINAL STANDINGS GROUP A

1. Sokil-2007 (Kyiv)     23 p.

2. Dneprovske Jastreby (Dnipro)     20 p.
3. Kryzhynka -2008 (Kyiv)     17 p.
4. Morski Vovky (Odessa)     16 p.
5. Shershni (Boguslav)     13 p
6. Kryvbass-2008 (Kryvyi Rig)     1 p.

1. ROUND RESULTS - GROUP B (Kremenchuk, 3.- 4. December 2020)

SDUSSHOR-2007 (Kharkiv) - Kryzhynka-2007 (Kyiv)     4:1
Sokil-2008 (Kyiv) - Kremenchuk (Kremenchuk)     4:1
Halytsky Levy (Novoyavorivsk) - SDUSSHOR-2007 (Kharkiv)     0:3
Kryzhynka-2007 (Kyiv) - Sokil-2008 (Kyiv)     7:3
Kremenchuk (Kremenchuk) - Halytsky Levy (Novoyavorivsk)     3:2
SDUSSHOR-2007 (Kharkiv) - Sokil-2008 (Kyiv)     5:0
Kryzhynka-2007 (Kyiv) - Kremenchuk (Kremenchuk)     2:0
Sokil-2008 (Kyiv) - Halytsky Levy (Novoyavorivsk)     6:4
Kremenchuk (Kremenchuk) - SDUSSHOR-2007 (Kharkiv)     1:2 ps
Halytsky Levy (Novoyavorivsk) - Kryzhynka-2007 (Kyiv)     0:7

2. ROUND RESULTS - GROUP B (Kyiv, 14.- 15. December 2020)

SDUSSHOR-2007 (Kharkiv) - Kryzhynka-2007 (Kyiv)     4:3 ps    
Sokil-2008 (Kyiv) - Kremenchuk (Kremenchuk)     1:6    
Halytsky Levy (Novoyavorivsk) - SDUSSHOR-2007 (Kharkiv)     1:4
Kryzhynka-2007 (Kyiv) - Sokil-2008 (Kyiv)     7:1    
Kremenchuk (Kremenchuk) - Halytsky Levy (Novoyavorivsk)     2:3
SDUSSHOR-2007 (Kharkiv) - Sokil-2008 (Kyiv)     4:5 ps     
Kryzhynka-2007 (Kyiv) - Kremenchuk (Kremenchuk)     3:2     
Sokil-2008 (Kyiv) - Halytsky Levy (Novoyavorivsk)     0:1 ps     
Kremenchuk (Kremenchuk) - SDUSSHOR-2007 (Kharkiv)     2:3     
Halytsky Levy (Novoyavorivsk) - Kryzhynka-2007 (Kyiv)     3:4

FINAL STANDINGS, GROUP B

1. SDUSSHOR-2007 (Kharkiv)     20 p.
2. Kryzhynka -2007 (Kyiv)     19 p.
3. Sokil-2008 (Kyiv)     9 p.
4. Kremenchuk (Kremenchuk)     7 p.
5. Halytsky Levy (Novoyavorivsk)     5 p.

Hore