KARPATSKÁ MLÁDEŽNÍCKA HOKEJOVÁ LIGA, o.z.

Občianske združenie „KARPATSKÁ MLÁDEŽNÍCKA HOKEJOVÁ LIGA, o.z.“ vzniklo s cieľom vytvárať podmienky pre rozvoj ľadového hokeja v krajinách Karpatského euroregiónu. Svojou činnosťou sa chce predovšetkým zameriavať na podporu mládežníckeho hokeja v tomto regióne. Združenie chce svojim pôsobením prispieť k prehlbovaniu medzinárodnej spolupráce medzi hokejovými klubmi na danom území.

Hokejová súťaž KARPATSKÁ MLÁDEŽNÍCKA HOKEJOVÁ LIGA

Prvým projektom občianskeho združenia Karpatská mládežnícka hokejová liga, o.z. je vytvorenie hokejovej súťaže pre kategóriu U16 (hráči narodení 1.1.2001 a ml.). V sezóne 2016/2017 sa v nej predstaví 6 družstiev z 5 krajín:

HK Mládež Michalovce (Slovensko)
Mestský športový klub mládeže Trebišov (Slovensko)
DebMis Select (Maďarsko)
HK Halycké Levy Novojavorivsk (Ukrajina)
Ciarko PBS Bank STS Sanok (Poľsko)
Gladiators Dunarea Galati (Rumunsko)

Hrací systém ligy:

KARPATSKÁ MLÁDEŽNÍCKA HOKEJOVÁ LIGA sa odohrá turnajovým spôsobom. V priebehu sezóny sa uskutočnia 4 turnaje v Trebišove, Sanoku, Novojavorivsku a Debrecíne.

Na týchto turnajoch/kolách si systémom "každý s každým" zmerajú sily všetci účastníci Ligy. Celkovo sa tak v Lige odohrá 60 zápasov. Každé družstvo odohrá počas sezóny 2016/2017 v Lige 20 zápasov, keď s každým súperom odohrá 4 vzájomne zápasy.

Hore