KARPATSKÁ MLÁDEŽNÍCKA HOKEJOVÁ LIGA, o.z.

Občianske združenie „KARPATSKÁ MLÁDEŽNÍCKA HOKEJOVÁ LIGA, o.z.“ vzniklo v roku 2016 s cieľom vytvárať podmienky pre rozvoj ľadového hokeja v krajinách Karpatského euroregiónu. Svojou činnosťou sa chce predovšetkým zameriavať na podporu mládežníckeho hokeja v tomto regióne. Združenie chce svojim pôsobením tiež prispieť k prehlbovaniu medzinárodnej spolupráce medzi hokejovými klubmi na danom území.

Hokejová súťaž KARPATSKÁ MLÁDEŽNÍCKA HOKEJOVÁ LIGA

Prvým projektom občianskeho združenia Karpatská mládežnícka hokejová liga, o.z. bolo vytvorenie rovnomennej hokejovej súťaže. V úvodnej sezóne 2016/2017 bola táto súťaž určená kategórií U16 (hráči narodení 1.1.2001 a ml.). Štartovalo v nej 6 družstiev z 5 krajín:

HK Mládež Michalovce (Slovensko)
MŠKM TREBIŠOV (Slovensko)
DebMis Select (Maďarsko)
HK Halycké Levy Novojavorivsk (Ukrajina)
Ciarko PBS Bank STS Sanok (Poľsko)
Gladiators Dunarea Galati (Rumunsko)

Tento projekt pokračuje aj v sezóne 2017/2018, keď pod hlavičkou Karpatskej mládežníckej hokejovej ligy prebiehajú súťaže v dvoch vekových kategóriách - U16 (hráči nar. 2002/2003) a U18 (2000/2001). V oboch kategóriách štartuje po 7 družstiev zo šiestich európskych krajín.

Hrací systém ligy:

KARPATSKÁ MLÁDEŽNÍCKA HOKEJOVÁ LIGA sa v oboch kategóriách odohrá turnajovým spôsobom. V priebehu sezóny sa uskutočnia 4 kolá. V každom kole sa všetky tímy stretnú vo vzájomnom zápase, každé družstvo tak odohrá počas sezóny 24 zápasov.

Hore