KARPATSKÁ MLÁDEŽNÍCKA HOKEJOVÁ LIGA, o.z.

Občianske združenie „KARPATSKÁ MLÁDEŽNÍCKA HOKEJOVÁ LIGA, o.z.“ vzniklo v roku 2016 s cieľom vytvárať podmienky pre rozvoj ľadového hokeja v krajinách Karpatského euroregiónu. Svojou činnosťou sa chce predovšetkým zameriavať na podporu mládežníckeho hokeja v tomto regióne. Združenie chce svojim pôsobením tiež prispieť k prehlbovaniu medzinárodnej spolupráce medzi hokejovými klubmi na danom území.

Dňa 18.10.2017 Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) na svojom zasadnutí prijal občianske združenie Karpatská mládežnícka hokejová liga za registrovaného člena SZĽH.

Hokejová súťaž KARPATSKÁ MLÁDEŽNÍCKA HOKEJOVÁ LIGA

Prvým projektom občianskeho združenia Karpatská mládežnícka hokejová liga, o.z. bolo vytvorenie rovnomennej hokejovej súťaže. V úvodnej sezóne 2016/2017 bola táto súťaž určená kategórií U16 (hráči narodení 1.1.2001 a ml.). Štartovalo v nej 6 družstiev z 5 krajín:

HK Mládež Michalovce (Slovensko)
MŠKM TREBIŠOV (Slovensko)
DebMis Select (Maďarsko)
HK Halycké Levy Novojavorivsk (Ukrajina)
Ciarko PBS Bank STS Sanok (Poľsko)
Gladiators Dunarea Galati (Rumunsko)

Tento projekt pokračuje aj v sezóne 2017/2018, keď pod hlavičkou Karpatskej mládežníckej hokejovej ligy prebiehajú súťaže v dvoch vekových kategóriách - U16 (hráči nar. 2002/2003) a U18 (2000/2001). V oboch kategóriách štartuje po 7 družstiev zo šiestich európskych krajín.

Hrací systém ligy:

KARPATSKÁ MLÁDEŽNÍCKA HOKEJOVÁ LIGA sa v oboch kategóriách odohrá turnajovým spôsobom. V priebehu sezóny sa uskutočnia 4 kolá. V každom kole sa všetky tímy stretnú vo vzájomnom zápase, každé družstvo tak odohrá počas sezóny 24 zápasov.

Hore