Predstavujeme trénerov CJHL - Krzysztof Ząbkiewicz, tréner STS UKS Niedzwiadki MOSiR Sanok

16.08.2016
Uverejnil: Administrator
Prečítané: 2196x

Je tu druhá časť predstavovania trénerov účastníkov ligy. Dnes vám predstavíme trénera klubu STS UKS Niedzwiadki MOSiR Sanok Krzysztofa Ząbkiewicza.

Ako si spomínate na svoje hokejové začiatky? Kto vás priviedol k hokeju a kde ste urobili prvé hokejové kroky?

Narodil som sa v Sanoku, v meste, kde je hokej športom číslo jeden a každý malý chlapec sa túži stať hokejovou hviezdou. Takže to bolo aj mojím snom. Keď sa narodíte na takomto mieste, tak nie je iná cesta ako začať hrať hokej. Tak som to skúsil aj ja.

Ako sa vyvíjala Vaša hokejová kariéra? Čo považujete za svoj najväčší úspech v hráčskej kariére?

Začínal som v mládežníckych tímoch Sanoka, ale pomerne skoro som začal trénovať s A-tímom. Keď som mal 15 rokov, odišiel som do hokejovej školy v Nowom Targu a neskôr do Sosnowca, kde som postupne hrával za národné výbery U16, U18 a U20. Myslím, že mojím najväčším úspechom bol štart na Majstrovstvách Európy v kategórii U18 v roku 1998 v Nemecku. Tiež som odohral niekoľko zápasov na veľkých turnajoch proti kanadským tímom.

Kedy ste začali s trénovaním? Plánovali ste sa stať trénerom už počas aktívnej hráčskej kariéry? Kde ste ako tréner pôsobili?

Ako aktívny hráč som vôbec nepremýšľal nad trénerskou kariérou. Jedinou dôležitou vecou pre mňa bolo hrať hokej. Počas štúdia telesnej výchovy na vysokej škole som sa začal viac zaujímať o trénerstvo a po skončení štúdia som začal pôsobiť ako tréner v Sanoku.

Kde ste ako tréner pôsobili?

Moja trénerská kariéra je zatiaľ spätá s rodným Sanokom, kde som pracoval, resp. pracujem, s rôznymi vekovými kategóriami, vrátane seniorského tímu. Mám tiež nejaké skúsenosti ako asistent trénera pri národnom tíme U18.

Máte nejaký trénerský vzor? Aký štýl hokeja ako tréner preferujete?

Do svojej práce som sa snažil prebrať viacero vecí od trénera Kenta Nilssona. Preferujem aktívny štýl hry založený na dobrej fyzickej pripravenosti, ktorá je predpokladom pre ofenzívny hokej s častou výmenou miesta a úloh hráčov na ľade.

Najkrajší moment Vašej doterajšej trénerskej kariéry?

Za najväčší úspech mojej doterajšej kariéry považujem víťazstvo Poľského titulu s naším juniorským tímom, ako aj jeho obhajobu. Za skutočný úspech tiež považujem, keď vidím u svojich hráčov výkonnostný rast a radosť z hry.

Čo by ste ako tréner chceli dosiahnuť? Máte nejaký trénerský sen?

Mojím snom je mať vytvorené všetky podmienky pre to, aby mohli moji zverenci hokejovo rásť a aby hokejový Sanok mohol napredovať.

S akými cieľmi vstupujete do Karpatskej mládežníckej hokejovej ligy?

Momentálne je mi ťažko odpovedať na túto otázku. Dúfam, že odohráme dobré zápasy, ktoré budú pre moje družstvo skutočnou výzvou.

Myslíte, že takáto medzinárodná súťaž môže mladým hráčom pomôcť v ich hokejovom raste?

Určite áno! Medzinárodná konfrontácia je jednou z najlepších ciest pre rozvoj mladých hráčov. Súperiť s tímami s rôznymi štýlmi a kvalitou môže našim hráčom len pomôcť. Pre rozvoj osobností mladých športovcov je tiež veľmi užitočné mať možnosť stretávať sa s novými ľuďmi a navštíviť nové miesta.

KRÁTKY DOTAZNÍK
Najlepší hráč všetkých čias: Wayne Gretzky
Najlepší hráč súčasnosti: Patrick Kane
Najobľúbenejší hokejový tím: reprezentácia Fínska
Najobľúbenejší šport (okrem hokeja): cyklistika
Najobľúbenejší športovec/športovkyňa: Jaromír Jágr

Zdroj: redakcia cjhl.eu.

Hore