KMHL má svojho Ambasádora!

06.11.2017
Uverejnil: cjhl
Prečítané: 501x

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

Karpatská mládežnícka hokejová liga získala do svojho "tímu" výraznú posilu. Rastislav Staňa prijal, na našu veľkú radosť, ponuku vedenia ligy a stal sa Ambasádorom Karpatskej mládežníckej hokejovej ligy!. Veríme, že aj s jeho prispením sa bude Karpatská mládežnícka hokejová liga naďalej rozvíjať, a že jeho pozitívny príklad úspešnej kariéry bude motivovať všetkých hráčov štartujúcich v KMHL.

Rastislav Staňa, bývalý dlhoročný slovenský hokejový reprezentant ukončil svoju aktívnu kariéru v roku 2016. Bez hokeja však neostal. Svoje bohaté skúsenosti odovzdáva mladým brankárom vo svojej brankárskej škole, ale tiež pôsobením pri mládežníckych výberoch SR. Na konci uplynulej sezóny sa tešil s maďarským Miškolcom z titulu v nadnárodnej MOL lige, kde takisto pôsobil ako tréner brankárov. Okrem prípravy mladých gólmanov sa venuje tiež práci spolukomentátora RTVS.

Počas aktívnej keriéry pôsobil v nižších zámorských súťažiach, no neskôr sa prebojoval i do slávnej NHL, kde odchytal 6 zápasov za Washington Capitals. Po pôsobení v zámorí sa vrátil do Európy, kde pôsobil v švédskej SHL, či nadnárodnej KHL. Po odchode z KHL sa prvýkrát predstavil v seniorskom drese rodných Košíc a hneď sa tešil z majstrovského titulu. Hráčsku kariéru ukončil pre zdravotné problémy ako hráč Sparty Praha.

Na medzinárodnej scéne reprezentoval Slovensko na viacerých Majstrovstvách sveta, i na dvoch Olympiádach (2002 Salt Lake City, 2010 Vancouver). Je držiteľom bronzovej medaily z juniorských (1999, Winnipeg) i seniorských MS ( 2003, Helsinki). Podieľal sa aj na najväčšom úspechu Slovenského hokeja, keď v roku 2002 vybojoval s reprezentačným tímom vo švédskom Göteborgu zlaté medaily.

Zdroj fotografií: facebook Rastislav Staňa (autor fotografie na titulke: Ondrej Bobek)

Hore